Nenad Đurđević, Alijansa za cirkularna pakovanja: Zašto je uvođenje depozitnog sistema bitno za srpsku ekologiju i ekonomiju?
Nedeljnik 29.06.2023 | Biznews

Foto: Promo Srbija se u oblasti zaštite životne sredine obavezala da do 2030. godine ispuni ciljeve Evropske unije koji je obavezuju da reciklira 85% otpada od kartona i papira, 75% od stakla, 60% od aluminijuma i 55% plastičnog otpada.
Da bi dostigla zacrtane procente, fokus treba da bude na efikasnom prikupljanju otpada od građana, pažljivoj selekciji, a sve to da bi se postigao što veći procenat reciklaže. Svako ambalažno pakovanje moraće da sadrži visok procenat materijala koji dolazi iz procesa reciklaže. Kako sve to postići, ostati konkurentan, ne dozvoliti da proizvedena ambalaža završi na deponiji ili u prirodi već da se reciklira, razgovarali smo sa g. Nenad Đurđevićem, predsednikom