U Srbiji od početka godine poginulo 23 biciklista

Sandžak haber 02.07.2023
U Srbiji od početka godine poginulo 23 biciklista

Foto:MUP BEOGRAD – Na teritoriji Republike Srbije je od početka godine poginulo 23 biciklista, a povređeno više od 400, saopštio je danas MUP.

Biciklisti predstavljaju najugroženiju katergoriju učesnika u saobraćaju i MUP iz tog razloga apeluje na vozače putničkih i teretnih vozila i autobusa da posebnu pažnju usmere na njih, kako bi sačuvali njihovu bezbednost, objavljeno je na Instagram nalogu MUP-a. Sa druge strane, MUP apeluje i na bicikliste da upotrebom svetala i reflektujućih elemenata učine sebe vidljivijim, a samim tim i bezbednijim u saobraćaju.

Povezane vesti »

Ključne reči

Komentari

Društvo, najnovije vesti »

Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 4 sati
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 4 sati
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 4 sati