Košarkaši Srbije U20 pobedili Estoniju na otvaranju EP

RTS 08.07.2023

Reprezentacija košarkaša Srbije do 20 godina pobedila je selekciju Estonije ubedljivim rezultatom 82:61, u prvom kolu grupe B Evropskog prvenstva i došli do startne pobede na Šampionatu u Iraklionu. Sledeći protivnik našim mladim košarkašima je selekcija Španije.

Posle izjednačenog početka meča, izabranici trenera Nenada Čanka razliku su počeli da prave u drugoj polovini prvog perioda. Tada su serijom 12:1 mimnimalnih 13:12 pretvorili u prvo dvocifreno vođstvo od 24:14, minut i po pre kraja prve četvrtine. Ispostavilo se da su Orlići već tada napravili odlučujući korak ka pobedi. Estonija do kraja je u nekoliko navrata zapretila, prilazila i na tri razlike. Ali, svaki nalet rivala Orlići su na vreme odbili, da bi poenima