Sjestrem osvojila zlato na 50 metara slobodno, američke štafete slavile na 4 puta 100 mešovito

Sportski žurnal 30.07.2023

Sjestrem je do 12. zlatne medalje na svetskim prvenstvima došla za 23,62 sekunde, što je za stotinku sporije od svetskog rekorda koji je postavila u subotu

Švedska plivačica Sara Sjestrem osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 50 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Fukuoki. Sjestrem je do 12. zlatne medalje na svetskim prvenstvima došla za 23,62 sekunde, što je za stotinku sporije od svetskog rekorda koji je postavila u subotu. Srebro je osvojila Australijanka Šejna Džek (24,10), a bronzana medalja je pripala Kineskinji Džan Jufeji (24,15). Takmičenja na Svetskom prvenstvu u Fukuoki završena su