Svih pet golova iz penala: Pobeda CSKA u žustroj utakmici u Groznom, žuti karton Gajiću preinačen u crveni

Danas 30.07.2023  |  G. A.

U žustroj utakmici drugog kola ruskog fudbalskog prvenstva moskovski CSKA je iščupao pobedu s 3:2 protiv Ahmata pred više od 30.000 gledalaca u Groznom, a svih pet golova su pali s bele tačke.

Strelci su bili udarne igle dva tima – Mohamed Konate iz Burkine Faso za domaće, a Fjodor Čalov za goste. Moskovljani su poveli u 13. minutu pošto je jedan igrač Ahmata zaustavio rukom loptu na gol-crti posle šuta Milana Gajića, nekadašnjeg desnog beka Crvene zvezde. U 27. minutu 1:1, u 45. 1:2, a debelo u nadoknadi vremena u prvom delu meča 2:2. Četvrti jedanaesterac u utakmici je dosuđen posle Gajićevog prekršaja. Sudija mu je dodelio žuti karton, a golman CSKA