Mesi ugasio Orlando u derbiju Floride

Novi magazin 03.08.2023  |  Sport klub

Lionel Mesi nastavlja sa briljantnim partijama, a Inter Majami, koji je do dolaska slavnog Argentinca bio u velikoj krizi, ređa pobede. Poslednja žrtva Intera bio je Orlando, koga su u šesnestini finala Liga kupa Severne i Centralne Amerike savladali 3:1, a dva gola su bila deo jednog od najboljih igrača u istoriji. Gaučos je do sada postigao pet golova na tri meča u dresu Intera.

Domaći su sjajno otvorili meč pred rasprodatim stadionom u Fort Loderdejlu. Poveli su već u sedmom minutu posle sjajne akcije. Tejlor je prebacio odbranu Orlanda, u prazan prostor je ušao Mesi, primio loptu na grudi i zakucao je u gol na oduševljenje preko 20 hiljada navijača. Međutim, Orladno je uzvratio samo deset minuta kasnije. Posle kornera za goste, na loptu je natrčao Arauho i preciznim udarcem poravnao skor na semaforu. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.