Dobre i loše strane Srbije u Atini – ipak, pobeda!

Novi magazin 08.08.2023  |  Sport klub

Košarkaška reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu na prvoj javnoj priprepnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo. Izabranici Svetislava Pešića u atinskoj “OAKA” areni pobedili su selekciju Grčke rezultatom 71:64 (13:16, 22:23, 14:18, 15:14) i tako trijumfalno započeli nastup na “Akropolis kupu”.

Delovalo je da su “Orlovi” obezbedili pobedu kada su u trećem periodu imali 15 poena prednosti, ali je Grčka uspela da dođe do izjednačenja u četvrtoj četvrtini. Očekivane su oscilacije na tokom pripremnog perioda za veliko takmičenje, a u skladu sa tim igrali su i rivali u “OAKA areni”. Posle uvodnog vođstva Grka, Srbija dolazi do dvocifrenog vođstva u drugoj četvrtini. Nikola Milutinov bio je centralna figura prvog poluvremena, u kojem je Srbija imala velikih