Ameri rastrgli Grčku: Heleni razbijeni u paramparčad, SAD održale čas košarke (video)

Večernje novosti 28.08.2023  |  Novosti online

UTAKMICA od koje su mnogi očekivali da će biti derbi kola, duel između Grčke i SAD bio je sve samo ne veliki derbi. Amerikanci su slavili ubedljivim rezultatom 81:109

FIBA.Basketball Gotovo tokom celog meča vodila je ekipa Sjedinjenih Američkih Država. U uvodu prve četvrtine imali su Grci minimalnu prednost, ali je selekcija sačinjena od NBA zvezda uspela da preokrene, i nakon 10 minuta igre povede 19:23. Od starta drugog perioda rasla je predonst Amerikanaca, koja je do poluvremena već bila dvocifrena - 37:50. Anthony Edwards gives it back to the shouting fan 🤣 #FIBAWC pic.twitter.com/wN4e8ukPDC — FIBA Basketball World Cup 2023