Moto GP: Espargaro pobedio na vn Katalonije, Banjaja posle pada završio u bolnici

Večernje novosti 03.09.2023  |  Novosti online

Vozač ekipe Aprilija Rejsing Španac Aleš Espargaro pobedio je na današnjoj trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Katalonije, koja je vožena na stazi u Barseloni.

FOTO: Tanjug/AP Espargaro je ostvario vreme od 38:56.1590 minuta. Drugo mesto osvojio je njegov timski kolega i sunarodnik Maverik Vinjales, koji je za pobednikom kasnio 0,377 sekundi. Treći je bio još jedan Španac Horhe Martin iz ekipe Prima Pramak Rejsing. On je za Espargarom zaostao 2,831 sekundu. Espargaro je četiri kruga pre kraja obišao do tada vodećeg Vinjalesa i stigao je do treće pobede u "kraljevskoj klasi" u karijeri. Trku su obeležili incidenti na samom