Policija koristi veštačku inteligenciju da analizira video sa kamera na telu
Glas Amerike 06.09.2023 | Šeli Šlender
![Policija koristi veštačku inteligenciju da analizira video sa kamera na telu](https://nstatic.net/img/logo/s/glas-amerike.png)
Zagovornici reforme policije u Americi dugo su tvrdili da će kamere na uniformama policajaca pomoći da se smanji prekomerna upotreba sile i da se izgradi javno poverenje.
Međutim, teško je pregledati milione sati snimaka koje naprave takozvane “bodi kem” kamere. Ipak, veštačka inteligencija može da pomogne. Kamere koje su nosili policajci u Memfisu snimile su kako je zaustavljanje zbog saobraćajnog prekršaja postalo smrtonosno. Pet policajaca suočava se sa optužbama u vezi sa smrću Tajrija Nikolsa. Pregled snimaka sa policijskih kamera će sigurno biti deo krivičnog postupka. Snimci sa kamera se retko proveravaju, kaže Entoni Tasone,