Srpski basketaši osvojili zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, Stojačić pogodio za trijumf (VIDEO)

Danas 08.09.2023  |  V. N.

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Jerusalimu jer je u finalnoj utakmici pobedila Litvniju rezultatom 22:20.

U neizvesnoj utakmici, sa puno preokreta, trijumf šampionima Starog kontinenta doneo je Strahinja Stojačić, koji je pri rezultatu 20:20 preuzeo odgovornost, šutirao za dva poena i pogodio koš. Do pete uzastopne titule šampiona Evrope Srbija je stigla u sastavu Strahinja Stojačić, Marko Branković, Nemanja Barać i Stefan Kojić, četvorka kojoj je ovo bilo prvo zajedničko veliko takmičenje. Srpski basketaši su na početku finalnog duela imali veliki peh jer se posle