Kuvano jelo i za 50 korisnika u Lešnici: Narodna kuhinja u Loznici otvorila treći punkt
Kurir 08.09.2023
![Kuvano jelo i za 50 korisnika u Lešnici: Narodna kuhinja u Loznici otvorila treći punkt](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Godinama se hrana za korisnike narodne kuhinje u Loznici deli na dva punka, kod zelene pijace u Loznici i restorana KJP "Naš dom" u Klupcima, a od ovog meseca otvoren je i novi, treći, nedaleko od centra Lešnice za terensku dostavu u ovoj varošici.
Prema podacima lozničkog Crvenog krsta jedan topli obrok dnevno ima malo više od 150 korisnika, najviše ih je u Loznici 72, Lešnici 50 i 32 u Klupcima. Nedavno je Centar za socijalni rad uradio reviziju spiska korisnika pa je umesto onih za koje je zaključeno da više ne mogu koristiti program narodne kuhinje rešeno da se takva vrsta pomoći ponudi meštanima Lešnice i, kako se pokazalo, za tim je bilo potrebe. Prema rečima Zorke Vladić, sekretara lozničkog Crvenog