"Прашина је била свуда, онда је пао димњак, скоро ме убио..." Исповест Хрвата који је преживео земљотрес у Мароку (фото)

Вечерње новости 09.09.2023  |  Новости онлине
"Прашина је била свуда, онда је пао димњак, скоро ме убио..." Исповест Хрвата који је преживео земљотрес у Мароку (фото)

СНАЖАН потрес погодио је мароканске планине Високи Атлас касно у петак, усмртивши најмање 800 људи, уништивши зграде и натеравши становнике великих градова у бег из својих домова, известила је државна телевизија.

ФОТО: Тањуг/АП - Жена ме пробудила да је потрес, ја сам спавао дубоким сном. Код овог сам потреса имао пуни гори осећај него у Загребу, пуно гори. Кад ме жена пробудила, прашина је била свуда, а онда је пао и димњак, доста незгодна ситуација. Мене потреси прате као верни пси па сам ваљда већ издресиран на то. Био сам у кревету, спавали смо и онда је почело. Овде је био жесток потрес. Ја сам у старом делу Маракеша где су старе зграде, мени је пао димњак, скоро

Прочитајте још

Кључне речи

Свет, најновије вести »