Amerikanci bez medalje na mundobasketu! Kanada odnela bronzu u neviđenoj drami, dvaput morali da dobiju meč!

Mondo 10.09.2023  |  Milutin Vujičić

Kanada je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Manili pošto je u finalu pobedila Amerikance.

Kanada je osvojila bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Manili pošto je u finalu pobedila Amerikance. Košarkaška reprezentacija Kanade osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Manili pošto je posle produžetka pobedila Sjedinjene Američke Države 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 7:16). Kanađani su tako došli do svoje istorijske prve medalje na svetskim prvenstvima, dok će Amerikanci biti punih 13 godina bez odličja pošto su dva uzastopna turnira