Pobeda Srbije, Mitrovićev het-trik

Vesti online 10.09.2023  |  Sport klub

Šteta je umanjena. Najbolji srpski fudbaleri uspeli su da u Kaunasu pobede domaću selekciju Litvanije sa 3:1 u šestom kolu kvalifikacija za EURO 2024. i delimično poprave situaciju i utisak posle poraza od Mađarske pre četiri dana u Beogradu.

Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu, a u centru pažnje bio je Aleksandar Mitrović. Najbolji sprski strelac mrežu Litvanaca pogađao je u 21, 32. i 43. minutu. Prva dva pogotka postigao je udarcima glavom posle odličnih centaršuteva Filipa Mladenovića sa leve strane. Asistent kod trećeg gola bio je kapiten i slavljenik Dušan Tadić. Njemu je ovo bio jubilarni 100. meč u nacionalnom dresu. Domaći fudbaleri iskoristili su trenutak opuštenosti u odbrani srpske