Kajakaši Marko Lakatuš i Marko Lončarski novi državni prvaci u pionirskoj konkurenciji

Zrenjaninski 17.09.2023

Takmičari Kajak kluba Begej iz Zrenjanina Marko Lakatuš i Marko Lončarski novi su državni prvaci u pionirskoj konkurenciji.

Njih dvojica su trijumfovala na ekipnom i pojedinačnom prvenstvu Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje je održano od 13. do 16. septembra. Lakatuš je zlatnu medalju osvojio u disciplini kajak jednosed a Lončarski u disciplini kanu jednosed. Kajak klub Begej je na ovom prvenstvu nastupio sa 24 takmičara u sve četiri kategorije. Najveći uspeh napravili su pioniri koji su osvojili čak pet medalja i ekipno zauzeli četvrto mesto. Marko Lakatuš je pokazao