Vesnić podijumom u Hrvatskoj okončao uspešnu sezonu

Zoom UE 18.09.2023

UŽICE – Na stazi u Buzetu godinama se održava finale Šampionata Evrope na brdskim stazama. Ove sezone, u svom prvom nastupu na ovoj trci, automobilista Milovan Vesnić je uspeo da osvoji treće mesto i time uspešno završi svoju debitansku sezonu u najstarijem šampionatu pod pokroviteljstvom Svetske automobilističke federacije (FIA).

U osam nastupa u sezoni 2023. FIA Šampionata Evrope na brdskim stazama, Užičanin je uz šest podijuma (tri puta drugi, tri puta treći) i dva četvrta mesta u konkurenciji od više od 20 automobilista iz cele Evrope, godinu završio kao trećeplasirani u svojoj grupi 3, dok je u generalnom plasmanu sa više od 100 konkurenata iz pet divizija ukupno sedmi. “Trka u Buzetu je još jedno novo iskustvo, fantastična staza, sjajna borba sa konkurencijom i fenomenalna atmosfera za