Iran: Policija za moral optužena da je pretukla devojku koja je pala u komu jer nije pokrila glavu maramom
Južne vesti 05.10.2023 | BBC News na srpskom

Aktivisti su optužili iransku policiju za moral da je pretukla devojku jer nije nosila hidžab i objavili fotografiju na kojoj je navodno u komi.
Armita Geravand, 16, kolabirala je nakon što je u nedelju ušla u metro voz u Teheranu. Zvaničnici su to negirali i tvrde da se onesvestila. Objavili su i snimak sa nadzornih kamera na kojem se vidi kako je izvlače bez svesti iz voza. Šta je policija za moral u Iranu „Ne znači ne“: Iranke protestuju zbog obaveznog hidžaba Policija za moral ponovo na ulicama: Hoće li prkosne Iranke i dalje skidati hidžabe Grupa za ljudska prava Hengav tvrdi da u devojku pretukli







![Profesor Nenad Gugl sinoć poručio Zrenjanincima „Život je gradilište – budi stvaralac“ [FOTO-VIDEO] Nenad Gugl u Zrenjaninu…](https://nstatic.net/931/41504931ksaksy.jpg)

