Loši vremenski uslovi režirali Veliku nagradu Australije u motociklizmu: Trka u Moto GP-iju vožena u subotu, slavio Zarko, sprint otkazan

Dnevnik 22.10.2023  |  Dnevnik.rs
Loši vremenski uslovi režirali Veliku nagradu Australije u motociklizmu: Trka u Moto GP-iju vožena u subotu, slavio Zarko…

Loši vremenski uslovi u Australiji režirali su Veliku nagardu Australije u motociklizmu. Naime, zbog izuzetno lošeg vremena najavljenog za nedelju, glavna trka u Moto GP-iju je pomerena za subotu, a sprint trka je trebalo da se vozi u nedelju. Uprkos gotovo nemogućim uslovima trke u Moto3 i Moto2 kategoriji su održane po planu, s tim što je ona u srednjoj klasi prekinuta u devetom krugu, a sprint trka u Moto GP klasi je na kraju otkazana i to pola sata pre nego što je trebalo da počne.

U takvim uslovima epilog na stazi "Filip Ajland" u Australiji bio je sledeći, Žoan Zarko je u subotu slavio u Moto GP-iju, dok je u Moto 2 najbolji bio Toni Arbolino, a u Moto 3 Deniz Ondžu. Vozač Pramak Dukatija Žoan Zarko došao je do prve pobede u kraljevskoj klasi. Francuz je konačno dočekao svoj trenutak na “Filip Ajlandu”, posle neverovatne trke i preticanja u finišu. Zarku je to 17. pobeda ukupno, pošto ima jednu u klasi do 125 kubika i 15 u Moto 2, u kojoj