(VIDEO) Bajern slistio Darmštat u igri devet na osam: Kejnu nije prvi put da je dao gol sa pola

Danas 28.10.2023  |  G. A.

U utakmici devetog kola nemačkog fudbalskog prvenstva između višestrukog uzastopnog prvaka Bajerna i povratnika u najbolje društvo Darmštata u prvom poluvremenu su mreže u Minhenu mirovale, a u drugom su svih osam lopti završile u gostujućoj.

Da jedan tim da osam golova za poluvreme u Bundesligi se nije desilo od 6. novembra 1982: Borusija (D) – Bilefeld 11:1 (1:1). Dakle, 10:0 u drugom delu utakmice. Bavarska mašinerija je iskoristila okolnost da su u prvih 45 minuta isključena oba protivnička halfa. Nije, istina, bila nadmoćnija za dva igrača u polju, jer prvi je crveni karton dobio njena uzdanica Kimih. Darmštat je načet u 51. minutu. Kad je Englez Hari Kejn postigao gol, ostvario je i dvocifren