Google platio 26 milijardi 2021. godine da bi bio predefinisani pretraživač
PC Press 31.10.2023 | Nemanja Momčilović
![Google platio 26 milijardi 2021. godine da bi bio predefinisani pretraživač](https://nstatic.net/img/logo/s/pcpress.png)
Potpredsednik Prabhakar Raghavan svedočio je u petak da je Google platio 26,3 milijarde dolara 2021. godine u svrhu održavanja statusa podrazumevanog pretraživača i sticanja saobraćaja, prenosi Blumberg.
Verovatno je lavovski deo te sume otišao Apple-u, koji je godinama obasipao ogromnim sumama kako bi ostao podrazumevana opcija pretrage na iPhone-u, iPad-u i Mac-u. Ogromni budžeti u korist ogromnog profita Raghavan, koji je svedočio u okviru tekuće antimonopolske tužbe DOJ-a protiv kompanije, rekao je da je Google-ovo oglašavanje na pretraživačkoj mreži ostvarilo prihod od 146,4 milijarde dolara u 2021. godini, što stavlja 26 milijardi dolara koje je platio za