Poreska uprava Srbije ima važno obaveštenje: Uvećan je ovaj porez, koliki je zna se u dinar! Nova rešenja stižu od 29. novembra!
U centar 22.11.2023
![Poreska uprava Srbije ima važno obaveštenje: Uvećan je ovaj porez, koliki je zna se u dinar! Nova rešenja stižu od 29…](https://nstatic.net/img/logo/s/u-centar.png)
Rešenja o godišnjem porezu na registrovano oružje za 2023. godinu za obveznike koji nemaju elektronsko sanduče na portalu eUprave biće dostavljena u papiru i 29. novembra predata Pošti Srbije, najavila je danas Poreska uprava.
Za posedovanje automatske puške godišnji porez je uvećan na 17.280 dinara, a za poluautomatsku na 6.930 dinara. Vlasnici oružja za ličnu bezbednost kategorije B za koje je izdata isprava za držanje oružja platiće porez u iznosu 4.680 dinara, a za oružje za ličnu bezbednost kategorije B za koje je izadata isprava za držanje i nošenje oružja 23.350 dinara.