“Populistička vlast pred izbore ispunjava i opravdane i neopravdane zahteve“
Morava info 23.11.2023 | Beta
![“Populistička vlast pred izbore ispunjava i opravdane i neopravdane zahteve“](https://nstatic.net/img/logo/s/moravainfo.png)
Socijalna nezadovoljstva se najčečšće javljaju pred izbore kada mogu da budu iznuđeni i opravdani i neopravdani zahtevi jer je populistička vlast tada popustljivija, rekao je ekonomista Saša Đogović.
Ocenjujući učestale zahteve građana za povećanje raznih vrsta primanja i subvencija, rekao je da vlast ispunjenjem zahteva smiruje tenzije da bi predizborna kampanja prošla bez turbulencija po nju. – Građani na osnovu iskustva znaju da je vlast populistička i da pred izbore daje ‘helikopterski novac’ već nekoliko godina kroz jednokratnu pomoć mladima, deci, studentima, penzionerima, poljoprivrednicima, lekarima, pa indiretno i poštarima jer je to javno preduzeće –