Izložba radova sa 27. kolonije Zlakusa do 10. decembra (VIDEO)
Zoom UE 24.11.2023

UŽICE – U užičkoj Gradskoj galeriji otvorena je uzložba radova nastalih letos na 27. izdanju kolonije umetničke keramike u Zlakusi. Svi zainteresovani moći će da pogledaju izložene skulpture i posude do 10. decembra.
Na 27. izdanju kolonije umetničke keramike Zlakusa učetvovalo je 13 skulptora, uglavnom iz Srbije, uz goste iz Bugarske i Kanade. Deo radova je odmah po završetku kolonije ispečen na otvorenoj vatri na temperaturi od oko 700 stepeni, a ostatak tokom oktobra. „Specifičnost je to da su ove godine više koristili engobu kao eksperimenti i bojili radove“, rekla je autorka kolonije, Sofija Bunardžić. Posude su načinjene od mešavine gline i kalcita, a uz sušenje, bojenje









![Miris pečene paprike obavio Nišku tvrđavu: Druga ajvarijada vratila duh tradicije, domaćice otkrile „savršen“ recept [VIDEO]…](https://nstatic.net/106/40750106loonwd.jpg)


