UEFA pronašla krivca za kontroverzni penal za PSŽ

Sport klub 29.11.2023  |  Autor: Igor Jagličić

Trener i igrači Njukasl Junajteda ljuti su zbog penala koji je dosudio poljski sudija Simon Marćinjak za Pari Sen Žermen u poslednjim minutima duela petog kola Lige šampiona na "Parku prinčeva", iz kojeg je Kilijan Mbape izjednačio na 1:1 i tako doneo važan bod svom timu.

Uoči poslednjeg kola Borusija Dortmund je na vrhu grupe F sa 10 bodova i obezbeđenim plasmanom u drugu rundu. PSŽ je drugoplasirani sa sedam bodova, dok Njukasl i Milan imaju po pet. Da je ekipa Edija Haua u Parizu uspela da zadrži vođstvo, koje joj je doneo Aleksandar Isak golom u 24. minutu, engleskom klubu bi pobeda u poslednjem kolu garantovala prolaz u nokaut fazu Lige šampiona. Međutim, zahvaljujući sumnjivom penalu, PSŽ je taj koji bi pobedom u Dortmundu, u