Hrvatski penzioneri će ove godine besplatno putovati vozom kroz svoju zemlju
IndeksOnline 03.01.2024
![Hrvatski penzioneri će ove godine besplatno putovati vozom kroz svoju zemlju](https://nstatic.net/953/35399953lfxigk.jpg)
ZAGREB – Hrvatski penzioneri će u 2024. godini moći da besplatno i neograničeno putuju vozom kroz svoju zemlju, a Vlada Hrvatske je za ovaj pilot projekat izdvojila dva miliona evra iz državnog budžeta.
Za godinu dana besplatne vožnje je potrebno platiti 2,65 evra za takozvanu pametnu karticu, prenosi hrvatski portal Poslovni. “Procedura je veoma jednostavna, penzioner treba da popuni zahtev, priloži lični dokument i potvrdu o primanju penzije i preda sve na blagajni ili eventualno pošalje putem mejla. Na osnovu ovih dokumenata će dobiti pametnu karticu koju će koristiti za besplatna putovanja”, izjavila je predstavnica Hrvatskih železnica, Mihaela Tomurad Sušac.