Danas se pale lomače! Besni protest poljoprivrednika u Nemačkoj, saobraćaj paralizovan, političari u panici: "kad vešala vise na traktorima..."
Blic 09.01.2024
![Danas se pale lomače! Besni protest poljoprivrednika u Nemačkoj, saobraćaj paralizovan, političari u panici: "kad vešala…](https://nstatic.net/357/35443357qhniax.jpg)
Na drumovima Nemačke danas je drugi dan protest poljoprivrednika. Hiljade i hiljade poljoprivrednika traktorima blokira glavne saobraćajnice i nalazi se ispred ključnih vladinih institucija. Zbog masovnosti, državne službe izražavaju zabrinutost i ovaj protest nazivaju najvećim u posleratnoj istoriji. Strahuje se da gotovo neće biti dela države koji će normalno funkcionisati.
Kako javlja "zdfheute" blokirani su ulazi na autoput i ulice, a saobraćaj je paralizovan. Poljoprivrednici širom Nemačke juče su sa 100.000 traktora demonstrirali protiv ukidanja poljoprivrednih subvencija za dizel. Kako prenose nemački mediji, protest se i danas nastavlja, ali je na ulicama znatno manje traktora. I danas će farmeri verovatno protestima ometati saobraćaj u Nemačkoj – iako u mnogo manjoj meri. U odnosu na jučerašnji početak, u planu je samo nekoliko