Ruskinja napravila čudo! Nestvaran meč na Australijan openu i eliminacija koja će promeniti mnogo toga

Večernje novosti 18.01.2024

KAZAHSTANSKA teniserka Elena Ribakina nije uspela da se plasira u treće kolo Australijan opena, pošto je danas u Melburnu u drugom kolu poražena od Ruskinje Ane Blinkove 6:4, 4:6, 7:6 (22:20).

Foto AP Meč je trajao dva sata i 48 minuta. Ribakina je treća teniserka sveta, dok je Blinkova na 57. mestu VTA liste. Ruskinja je prvi set dobila rezultatom 6:4. Ribakina je izjednačila na 1:1, pošto joj je drugi set pripao rezultatom 6:4. U trećem setu viđena je velika borba, a pobednica je odlučena tek u taj-brejku. Kazahstanka je imala šest meč-lopti u trećem setu, ali nije uspela da savlada Blinkovu, koja je plasmanom u treće kolo Australijan opena stigla do