Ministarstvo: Poslednje troje državljana Severne Makedonije evakusano iz Gaze
Novi magazin 23.01.2024 | Beta
![Ministarstvo: Poslednje troje državljana Severne Makedonije evakusano iz Gaze](https://nstatic.net/663/35567663dqiauu.jpg)
Iz Gaze je evakusano poslednje troje makedonskih građana - majka s dvoje dece, saopštilo je danas Ministarastvo spoljnih poslova u Skoplju.
Navedeno je da je ta majka s dvoje dece "po sopstvenom izboru boravila u Gazi", a na njen zahtev su već evakuisani u protekla 24 sata i iz Kaira će kući. "Ovim je zaokružen broj naših građana koji su kontaktirali naša diplomatsko-konzularna predstavništva u Kairu i Tel Avivu sa namerom da im pruže pomoć u evakuaciji", piše u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Severne Makedonije. Ministarstvo je još jednom zahvalilo kancelariji Međunarodne organizacije za