Kup Francuske - PSŽ dao lažnu nadu Brestu za četvrtfinale, rutinske pobede Nice i Strazbura

Sportske.net 07.02.2024  |  Sportske.net

Fudbaleri Pariz Sen Žermena overili su plasman u četvrtfinale Kupa Francuske pobedom na domaćem terenu protiv Bresta 3:1, a nagoveštaj velikog trijumfa viđen je furioznim golovima u finišu prvog poluvremena.

Gosti iz Bresta su mnogo bolje ušli u meč i u prvih pola sata napravili dve prilike od kojih je u prvoj pogođena stativa. Surovi PSŽ je to znao da kazni i već u 34. minutu stigao do vođstva. Otpor gostiju iz Bretanje slomio je Kilijan Mbape. Francuski superstar je primio loptu iskosa i elegantno pogodio malu mrežu daljeg ugla Brestovog gola. Četiri minuta kasnije već je bilo 2:0 kada je vođstvo "Svetaca" udvostručio Danilo Pereira. Nekadašnjem vezisti Porta nije