Računarskim prevarama oštetio platformu za platni promet za 1,8 miliona dinara
Moj Novi Sad 09.02.2024
![Računarskim prevarama oštetio platformu za platni promet za 1,8 miliona dinara](https://nstatic.net/832/35717832kqxtgi.jpg)
Zbog postojanja osnova sumnje da je vršio krivična dela pravljenje i unošenje računarskih virusa, neovlašćeni pristup zaštićenom računaru, računarskoj mreži i elektronskoj obradi podataka i računarska prevara uhašen je P.
M. (1991). On se sumnjiči da je u više navrata, od decembra 2023. godine do danas, zloupotrebio jednu platformu za platni promet i na taj način za sebe pribavio protivpravnu imovinsku korist u iznosu više od 1.800.000 dinara, navodi se u saopštenju MUP-a. Uhapšen je u saradnji MUP-a, Uprave za tehniku, Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala sa PS Vršac i Višim javnim tužilaštvom, Posebnim tužilaštvom za VTK. Policija je pregledom računara i računarske