Ministar odbrane proglasio pobjedu na predsjedničkim izborima u Indoneziji
Slobodna Evropa 14.02.2024
![Ministar odbrane proglasio pobjedu na predsjedničkim izborima u Indoneziji](https://nstatic.net/783/35760783yuguif.jpg)
Ministar odbrane Prabowo Subianto proglasio je ubjedljivu pobjedu na predsjedničkm izborima u Indoneziji. "Ova pobjeda je pobjeda svih Indonežana.
Sada kada je izborna kampanja završena, moramo se opet ujediniti", kazao je Prabowo pristalicama u Džakarti. Prema preliminarnim rezultatima, ministar odbrane je ostvario ubjedljivu pobjedu u odnosu na dva protivkandidata. Gotovo 205 miliona indonezijskih birača imalo je pravo da glasa na presjedničkim, parlamentarnim i lokalnim izborima. Izbori u Indoneziji smatraju se ispitom demokratskog napretka države postignutog nakon okončanja Suhartove diktature prije 25