Savo Manojlović: RTS da organizuje javnu debatu o iskopavanju litijuma
![](https://nstatic.net/beta/c7c956ef0100181c155af07fb5db2ded.jpg)
Direktor za kampanje pokreta Kreni - Promeni Savo Manojlović izjavio je danas ispred zgrade Radio televizije Srbije (RTS) da je taj medij dužan da organizuje javnu debatu o kopanju litijuma u Srbiji.
"Došli smo ispred RTS-a zbog kršenja Ustava i zakona. Zajedno treba da vršimo pritisak na RTS i državne institucije, jer ovo je zemlja svih nas", rekao je Manojlović novinarima.
{Video2:}
On je kazao da u toj debati treba da učestvuju ljudi zaposleni u kompanijio Rio Tinto i dodao je da nije u redu to što, po njegovim rečima, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović javno lobiraju za tu kompaniju.
{Video3:}
Manojlović je pozvao opozicione političke stranke da podrže Narodnu inicijativu pokreta Kreni - Promeni i da se ponovo izjasne kakav je njihov stav po pitanju kopanja litijuma.
(Beta, 23.02.2024)