Miša posle preokreta srušio čuvenog Argentinca: Kecmanović izborio plasman u osminu finala turnira u Akapulku!

Kurir 27.02.2024

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se noćas u osminu finala turnira u Akapulku, pošto je pobedio 117. igrača sveta Argentinca Dijega Švarcmana posle tri seta, 4:6, 6:3, 6:1.

Kecmanović, 53. teniser sveta, pobedio je posle dva sata i 14 minuta. Švarcman je dobro počeo meč, poveo je 3:1 i 4:2, a Kecmanović je uspeo da vrati brejk i izjednači na 4:4. Argentinac je zatim osvojio dva uzastopna gema i poveo u meču. Brejkom u petom gemu drugog seta Švarcman je poveo 3:2, ali je posle toga srpski teniser zaigrao bolje, osvojio je četiri uzastopna gema i izjednačio na 1:1 u setovima. Kecmanović je bio siguran u trećem setu, u kome je protivniku