Prvak Srbije torpedovao splićane: Vaterpolisti Novog Beograda na startu druge faze Lige šampiona preslišali Jadran sa 15:11

Večernje novosti 08.03.2024

MOĆNO od starta. Vaterpolisti Novog Beograda su u prvom kolu četvrtfinalne grupe A Lige šampiona na svom bazenu torpedovali splitski Jadran sa 15:11 (5:1, 3:1, 3:5, 4:4).Puleni Živka Gocića u drugom kolu, 19. aprila igraju protiv Marseja

FOTO: M. Vukadinović Naš šampion dominirao je u prvom poluvremenu. Posle Fatovićevog gola za 1:0, Filipović i drugovi spustili su „vodenu zavesu“,sigurni Dobožano loptu iz mreže nije vadio skoro 15 minuta, u napadu su bili veoma ubojiti, pa su krajem druge četvrtine stekli nedostižnih 7:1. U nastavku su malo smanjili gas, ali nijednog trenutka hrvatskom prvaku nisu dozovolili da se primakne na minus tri. U napadu je bio naročito raspoložen Španac Alvaro Granados,