Novak Đoković uz dosta muke do trećeg kola u Indijan Velsu

Novi magazin 10.03.2024  |  Beta

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u noći između subote i nedelje u treće kolo turnira u Indijan Velsu, nakon što je u tri seta pobedio 69. na svetu, australijskog tenisera srpsko-crnogorskog porekla Aleksandra Vukića rezultatom 6-2, 5-7, 6-3.

U meču koji je trajao nešto više od dva sata, Đoković je rutinski osvojio prvi set za 34 minuta, uz dva brejka, u prvom i sedmom gemu. Drugi set je, međutim, počeo sasvim suprotno, Vukić je došao do vođstva od 3-0 nakon brejka u drugom gemu i nekoliko spasenih brejk lopti na svoj servis. Potom su se stvari privremeno vratile na svoje mesto, Novak je dobio tri gema za redom i izjednačio na 3-3. Usledilo je nekoliko izjednačenih gemova u kojima su teniseri branili