"Мораћемо да мењамо наше законске норме" Вучић: Без нуклеарне енергије нећемо бити у стању да преживимо
Вечерње новости 21.03.2024

БЕЗ нуклеарне енергије нећемо бити у стању да преживимо, поручио је председник Александар Вучић уочи првог Самит о нуклеарној енергији, који организују Међународна агенција за атомску енергију (ИАЕА) и Белгија, у Бриселу.
Фото: Принтскрин - Важно је да разумемо у коликом смо заостатку и какве смо погрешне одлуке доносили пре 30-40 година. Значај који се придаје овом самиту, нама указује колико ће нам струја недостајати у будућности. Без нуклеарне енергије нећемо бити у стању да преживимо. Долазак вештачке интелигенције и електричних аутомобила, наша све већа лењост по питању ископавања угља, неопходност да се одричемо фосилних горива, нуклеарна енергија, зелена енергија и све










