Кристина и Милица понос Србије: Њихов сан је - војничка униформа и чин подофицира, самоинцијативно се пријавиле на захтеван и тежак али веома перспективан курс (ФОТО)
РИНА 23.04.2024

Кристина и Милица понос Србије: Њихов сан је - војничка униформа и чин подофицира, самоинцијативно се пријавиле на захтеван и тежак али веома перспективан курс (ФОТО) Горњи Милановац - Министарство одбране и Војска Србије расписали су конкурс за 200 подофицирских места које би требало да попуне кандидати из грађанства.
Основни услови које кандидати морају испунити јесу да су рођени 1989. године и касније, да имају завршену средњу, четворогодишњу школу и да су здравствено и физички способни. Будући подофицири треба да прођу курс у трајању од девет месеци, након чега ће бити преведени у активну војну службу на неодређено време, а Конкурс је отворен до 30 априла. Двадесетогодишња Кристина Богићевић из Крагујевца одувек је желела да буде део Војске Србије, сада је одлучила да ту







