Sve je gotovo: Zvezda prvak sedmi put uzastopno, pobeda protiv TSC i pod kišom kao iz kabla

Danas 02.05.2024  |  G. A.

Posle još jednog Partizanovog kraha Crvenoj zvezdi je bio dovoljan i bod da četiri kola pre kraja državnog fudbalskog šampionata i matematički osvoji sedmu uzastopnu titulu prvaka, ali je tu pogodnost krunisala pobedom.

Savladala je TSC na Marakani s 2:1 u utakmici koja je u najvećem delu igrana pod kišom kao iz kabla. U prvom poluvremenu Ndiaje je dvaput bio u šansi da dovede Zvezdu u vođstvo. Drugi put je golman gostiju Ilić krajnjim naporom, iz ležećeg položaja, skrenuo loptu s puta ka mreži. U 44. minutu Bukari se stuštio iskosa s desne strane do pred sami gol, ali umesto da posluži Ndiajea, kome bi preostalo samo da pospremi pas u nebranjeni deo, šutirao je pravo u dobro