"Parada američkog licemerja" Antonov: SAD negiraju legitimitet Međunarodnog krivičnog suda, ali ga koriste protiv neprijatelja
Večernje novosti 21.05.2024
!["Parada američkog licemerja" Antonov: SAD negiraju legitimitet Međunarodnog krivičnog suda, ali ga koriste protiv…](https://nstatic.net/818/36658818suptin.jpg)
ADMINISTRACIJA Sjedinjenih Američkih Država negira legitimitet Međunarodnog krivičnog suda, zastrašujući ga sankcijama, ali ne okleva da koristi ovu strukturu protiv onih koje Vašington smatra svojim neprijateljima, izjavio je ruski ambasador u Vašingtonu Anatolij Antonov.
Foto: Printskrin On je primetio da je procena SAD o delovanju Međunarodnog krivičnog sud u pogledu Rusije i Izraela primer dvostrukih standarda i licemerja. Antonov je prokomentarisao saopštenje Stejt departmenta da Rusija i Izrael nisu članice Međunarodnog krivičnog suda, ali da se njegova jurisdikcija može odnositi samo na Rusiju i da se jurisdikcija MKS može odnositi samo na slučajeve kada je jedna od strana u sukobu članica instance. U slučaju Izraela i