Vrednost itirijuma skočila za 22 odsto, bitkoin porastao za skoro šest odsto
Vesti online 21.05.2024 | Vesti online

Itirijum (ETH) je danas u 15.15 časova na najvećoj svetskoj berzi kripto valuta Bajnens porastao za 22,23 odsto na 3.480,17 evra, a bitkoin za 5,92 odsto na 65.422,37 evra.
Kako prenosi Si-En-Bi-Si (CNBC), snažan rast vrednosi itirijuma je posledica optimizma vezana za očekivane odluke američke Komisije za hartije od vrednosti. Očekuje se da će pomenuta Komisija već ove nedelje doneti prvu pozitivnu odluku o ETF fondovima koji prate spot cenu itirijuma. Ukupan obim trgovine bitkoinima u poslednja 24 sata je bio 49,66 milijardi evra, a obim trgovine itirijumom 36,96 milijardi evra, u oba slučaja znatno više nego juče. Indeks straha i



![[ANALIZA] Tragom najave da Srbija i Izrael uskoro puštaju u rad fabriku vojnih dronova: Elbit, neko drugi, manje ili veće…](https://nstatic.net/622/41359622eejiqr.jpg)




