Glavna skupština Telekoma Slovenije potvrdila je neraspodjelu ostatka dobiti
SEEbiz 17.06.2024
![Glavna skupština Telekoma Slovenije potvrdila je neraspodjelu ostatka dobiti](https://nstatic.net/598/36920598djvpqv.jpg)
LJUBLJANA - Dioničari Telekoma Slovenije potvrdili su na skupštini prijedlog uprave najvećeg telekomunikacijskog operatera u državi da se 26,2 milijuna eura bilančne dobiti ne raspodijeli među dioničarima te rasporedi u druge rezerve ili prenijeti u sljedeće godine.
Već u veljači dioničari su odobrili raspodjelu 40,3 milijuna eura dobiti. Bilančna dobit tvrtke na kraju 2023. dosegnula je 66,5 milijuna eura. Dioničari su u veljači odlučili da se za isplatu dividende namijeni 40,3 milijuna eura, pri čemu će kompanija prvi dio isplatiti 22. ožujka, a drugi dio 23. kolovoza. Uprava i nadzorni odbor Telekoma predložili su dioničarima da se preostalih 26,2 milijuna eura - od kojih je 23,9 milijuna eura dio neto dobiti iz 2023., a