Spasilac – Luka Jović

Vesti online pre 5 dana  |  Nemanja Luković - Vesti

U toku je bio peti minut nadoknade vremena utakmice Srbija – Slovenija, koju naši fudbaleri nisu smeli da izgube. Poraz bi značio eliminaciju sa Evropskog prvenstva, a na semaforu je svetlelo 1:0 za deželu. “Orlovi” su imali korner, bila je to poslednja šansa da neporaženi napustimo minhensku Alijanc arenu i da naš naš san o plasmanu u drugi krug nastavi da živi. Ivan Ilić je fantastično izveo udarac iz ugla, a u buketu fudbalera najbolje se snašao Luka Jović i glavom pogodio mrežu Jana Oblaka.

Gol vredan zlatnog boda, pa ćemo nastaviti da sanjamo da možemo dogurati daleko u Nemačkoj. Barem do utorka, kada na istom mestu delimo megdan sa sjajnom selekcijom Danske, koju ćemo morati da pobedimo da bismo prošli dalje. “Nestašni dečko” srpskog fudbala ušao je u 64. minutu umesto Dušana Vlahovića i postigao 11. pogodak za Srbiju, ali najvažniji do sada. Luka Jović je rođen 23. decembra 1997. u Loznici, a odrastao je u selu Batar kod Bijeljine. Već kao jako