Najneverovatniji meč EURO 2024! Engleska bila na nekoliko sekundi od ispadanja, "makazicama" nokautirala autsajdera, Slovačka oduševila svet!

Večernje novosti pre 3 dana
Najneverovatniji meč EURO 2024! Engleska bila na nekoliko sekundi od ispadanja, "makazicama" nokautirala autsajdera, Slovačka…

ENGLESKA je bila na ivici eliminacije sa EURO 2024, ali ipak će igrati u četvrtfinalu pošto je posle velikog preokreta i produžetaka pobedila Slovačku sa 2:1 u Gelzenkirhenu.

FOTO: Tanjug/AP Izabranike Frančeska Kalcone je minut delio od senzacije i umesto slavlja i radovanja usledilo je razočaranje, najpre zbog izjednačujućeg gola rivala, a potom i preokreta do koga je došao aktuelni vicešampion Evrope. Nastavio je "Gordi Albion" da se muči, što je bio slučaj i tokom grupne faze. Nijednom tokom prvog poluvremena tim Gereta Sautgejta nije ozbiljnije zapretio Martinu Dubravki. Slovačka je imala nekoliko opasnih napada, a onda je u 25.