Radnički prekinuo crni niz srpskog fudbala u Evropi: Kragujevčani slavili, hrabra Vojvodina blizu senzacije protiv velikog Ajaksa!

Kurir 25.07.2024
Radnički prekinuo crni niz srpskog fudbala u Evropi: Kragujevčani slavili, hrabra Vojvodina blizu senzacije protiv velikog…

Fudbaleri Vojvodine poraženi su od Ajaksa u Amsterdamu rezultatom 1:0 u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vojvodina je hrabro odolevala favorizovanom rivalu, a jedini pogodak postigao je Van den Bomen u 86.minutu. Ajaks je napadao, stvarao šanse, a najbliži pogotku bili su u finišu prvog poluvremena kad su propustili par odličnih prilika i Novosađani imali dosta sreće. Najbolju šansu za Vojvodinu propustio je Vukanović koji je u 73. minutu pogodio stativu. Revanš meč na programu je sledećeg četvrtka u Bačkoj Topoli. 90. minut - Utakmica je produžena za pet minuta. 86.