Vaterpolisti Srbije olimpijski šampioni

Radio sto plus 11.08.2024

Najefikasniji kod Srbije bio je Miloš Ćuk sa tri gola, po dva gola su postigli Nikola Dedović i Nikola Jakšić, a po jednom su se u listu strelaca upisali Dušan Mandić, Strahinja Rašović, Radomir Drašović, Nemanja Vico, Nemanja Ubović i Viktor Rašović.

Najefikasniji kod Hrvatske bio je Jerko Marinić Kragić sa tri gola. Srbija je bolje ušla u meč i nakon pogotka Jakšića Srbija je stigla do dva gola prednosti 4:2, a nakon novog gola Jakšića i do plus tri u završnici prve četvrtine. Posle tri minuta igre u drugoj deonici, Srbija je golom Strahinje Rašovića povela sa 7:3. Golovima Fatovića i Marinića Kragića Hrvatska je smanjila prednost Srbije, ali je nalet Hrvatske zaustavio golom Nikola Dedović. Srbija je posle