Слога тражи одговорност за трагедије на раду: Радници нису потрошни материјал!
ОбјектиВа 17.08.2024

“Са дубоким жаљењем и огорчењем реагујемо на најновију трагедију у којој су два радника предузећа „Агроном-коп”, ангажована на одржавању зелених површина и путева у Термоелектрани „Колубара”, изгубила животе утапањем.
Ови радници су, према извештајима, погинули док су косили траву у каналу који се налази у подножју пепелишта термоелектране. Из Електропривреде Србије тврде да су све уговорне обавезе у погледу безбедности и здравља на раду испуњене. Остаје, међутим, нејасно како су радници доспели у тако опасно подручје и каквом су заштитном опремом били опремљени. Ова трагедија је још један трагичан пример немара послодаваца који у својој опседнутости профитом игноришу основне












