Još 23 jedinice krvi: Toliko je prikupljeno na akciji u Paraćinu
Večernje novosti 29.08.2024 | Z.R.

SEZONA godišnjih odmora još traje, što je evidentno i po broju davalaca krvi koji su se odazvali poslednjem pozivu Crvenog krsta u Paraćinu.
Foto: Privatna arhiva Prikupljene su 23 jedinice krvi, što je nešto ispod prosečnih tridesetak po akciji. Tim pre, iz paraćinskog Crvenog krsta zahvaljuju svim donorima što su odvojili vreme i došli, doprinoseći time da budu punije rezerve Zavoda za transfuziju krvi u Nišu. Dr Milan Petrović iz ove ustanove naglašava da rade na tome da povećaju broj akcija da ne bi došli u situaciju da bude nestašica. - Trenutno ima svih krvnih grupa jer organizujemo akcije na
![[NAJAVA] Beseda o srcu (mom i vašem). Velika završnica srpske turneje u Boru](https://nstatic.net/512/41510512aslwko.jpg)











