Почело је као неслана шала међу „гејмерима“, а онда постао проблем са којим се бори ФБИ: Шта је „сватинг“ због ког су Србин и Румун завршили иза решетака
Нова 30.08.2024 | Аутор: Јована Алексић

: Србин Немања Радовановић (21) и Румун Томас Сабо (26) оптужени су у Сједињеним Америчким Државама да су слали лажне дојаве полицији која би потом одлазила на дате адресе и спроводила полицијске акције.
Оваква врста лажног пријављивања се назива "сватинг" (по јединици СВАТ), постала је популарна у САД средином двехиљадитих и за циљ има узнемиравање жртава. Немања Радовановић и Томас Сабо суочавају се са тешким оптужбама у Вашингону – терете се да су на адресе 101 жртве, укључујући и 61 члана америчког званичника, слали лажне дојаве о извршењу озбиљних кривичних дела, тврдећи да су се у њиховим кућама догодила тешка убиства, отмице, талачке кризе, да су












