Ušao, pogodio, rešio: Pedro za prvi poraz Empoliju u sezoni

Sport klub pre 5 sati  |  Autor: Nikola Janković

Shvativši da je vrag odneo šalu i da njegov tim "do sutra" neće dati gol protiv nisko postavljene zone gostiju, Marko Baroni povukao je u 73. minutu odlučujući potez - poslao je na teren "Olimpika" veterana, ali i dalje majstora fudbala, Pedra Rodrigesa Ledesmu.

Samo 11 minuta kasnije Španac mu se zahvalio pogotkom za veliko slavlje „lacijala“ i četvrtu prvenstvenu pobedu u sezoni: Lacio – Empoli 2:1 (1:1) u meču 7. kola Serije A. Bio je to prvi poraz ekipe trenera Roberta D’Averse, nakon dve pobede i četiri remija od starta sezone. Asistirao mu je Tati Kasteljanos, koji se tako iskupio za brljotinu iz 51. minuta kada je nonšalantno izveo jedanaesterac po sredini gola, što je lukavi Devis Stiven Vaskes Lah prozreo i „mrtav